Salos | Zespół Szkół Salezjańskich im. św. Dominika Savio w Ostródzie

Salos

Stowarzyszeni Lokalne Salezjańskiej Organizacji Sportowej „SALOS” w Ostródzie zostało zarejestrowane w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie dnia 10 listopada 1993 roku. Siedziba Stowarzyszenia od momentu powstania mieści się przy Parafii św. Dominika Savio.
Inicjatorem i organizatorem „SALOS”-u w Ostródzie był ks. Stanisław Stachal. Ale również szczególne słowa uznania należą się ks. Tadeuszowi Niewęgłowskiemu ówczesnemu Proboszczowi Parafii św. Dominika Savio i Dyrektorowi Liceum Salezjańskiego, który dostrzegał potrzebę, aby w Ostródzie powstało Stowarzyszenie Sportowe SALOS, które by objęło swoją działalności młodzież ubogą duchowo i materialnie.
Pierwszym prezesem SL „SALOS” na lata 1993 – 1996 został wybrany Piotr Bonisławski, a wiceprezesem ks. Stanisław Stachal. W następnej kadencji w latach 1996 – 1999 funkcję prezesa pełnił Marek Prusinowski, a wiceprezesa ks. Stanisław Stachal. Na lata 1999 – 2002, i lata 2002 – 2005 na prezesa został wybrany Czesław Najmowicz, a na wiceprezesa, ks. Krzysztof Woźniak. Od roku 2007 funkcje prezesa pełni Marek Dudka, a wiceprezesa Tomasz Brzeski.
Salezjańska Organizacja Sportowa prowadzi całoroczną działalność sportowo-wychowawczą wśród dzieci i młodzieży. Posługuje się systemem prewencyjnym św. Jana Bosko – założyciela Towarzystwa Salezjańskiego. W systemie tym zabawa, gra, rekreacja, sport, turystyka stanowią podstawę, na której opiera się praca wychowawcza.
Sztandarowa impreza naszej organizacji są Igrzyska Salezjańskie. Zawody rozgrywane są zawsze w dwóch kategoriach wiekowych. Kategoria A młodzieży starszej od 17 do 15 roku życia i kategoria B młodzieży młodszej poniżej 15 roku życia.

WYCHOWANKOWIE SALOS-u:

1. Patryk Czarnowski
Sukcesy klubowe
• 2004: Wicemistrzostwo Polski z AZS Olsztyn w sezonie 2003/2004
• 2005: Wicemistrzostwo Polski z AZS Olsztyn w sezonie 2004/2005
• 2006: Brązowy medalista Mistrzostw Polski z AZS Olsztyn w sezonie 2005/2006
• 2007: Brązowy medalista Mistrzostw Polski z AZS Olsztyn w sezonie 2006/2007
• 2009: Brązowy medalista Mistrzostw Polski z Jastrzębskim Węglem w sezonie 2008/2009
• 2009: Srebrny medalista Pucharu Challange z Jastrzębskim Węglem
• 2010: Puchar Polski 2010 z Jastrzębskim Węglem
• 2010: Wicemistrzostwo Polski z Jastrzębskim Węglem w sezonie 2009/2010
• 2011: Srebrny medalista Pucharu CEV z ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
• 2012: Brązowy medalista Mistrzostw Polski z ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w sezonie 2011/2012
• 2013: Brązowy medalista Mistrzostw Polski z Jastrzębski Węgiel w sezonie 2012/2013
Sukcesy reprezentacyjne
• 2005: Złoty medalista Mistrzostw Europy kadetów
• 2011: Srebrny medalista Pucharu Świata 2011
2. Piotr Łukasik
od 2010/2011: Indykpol AZS Olsztyn (Plus Liga i Młoda Liga);
Osiągnięcia - przebieg kariery:
2011: złoto oraz tytuł MVP Olimpiady Młodzieży w siatkówce plażowej kadetów

3. Patryk Napiórkowski
od 2013/2014: Indykpol AZS Olsztyn (Plus Liga i Młoda Liga);

4. Jakub Macyra
od 2013/2014: Indykpol AZS Olsztyn (Młoda Liga);
5. ?

Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej:
1994r. – Szczecin
II miejsce piłka nożna chłopcy starsi
I miejsce piłka nożna chłopcy młodsi
I miejsce tenis stołowy dziewcząt i chłopców
1995r. – Kraków
piłka nożna chłopców starszych i młodszych
koszykówka chłopców młodszych
1997r. – Kraków
piłka nożna chłopcy starsi - trener Stanisław Mikulski
piłka siatkowa dziewcząt starszych - trener Czesław Najmowicz
1998r. – Lubin
piłka nożna chłopców młodszych i starszych
1999r. – Poznań
V miejsce siatkówka chłopców starszych trener Tomasz Brzeski
2000r. – Łódź
III miejsce piłka siatkowa chłopcy młodsi - trener Marek Dudka
III miejsce piłka siatkowa chłopcy starsi - trener Tomasz Brzeski
2001r. – Ełk
I miejsce piłka siatkowa dziewczęta młodsi - trener Anna Bujnowska
III miejsce piłka siatkowa chłopcy młodsi - trener Marek Dudka
I miejsce piłka siatkowa chłopcy starsi - trener Tomasz Brzeski
2002r. – Kraków

Reprezentacja Ostródy:
Szymański Michał, Orzechowski Piotr, Maćkiewicz Dominik, Kłak Kamil, Podgórniak Krzysztof, Tylicki Bartosz, Lenzkowski Bartosz, Filiczkowski Łukasz, Wasilewicz Piotr, Szewczyk Wojciech, Pośpiech Krzysztof, Wiktorowicz Marcin, Gorczyca Kamil, Kliniewski Sławomir, Magdalena Kant, Anna Nagadowska, Agnieszka Mazik, Anna Podsiad, Joanna Rezmerowska, Agnieszka Bykowska, Izabela Langowska, Aleksandra Kulka, Katarzyna Rymarska, Ewa Dusza, Aleksandra Bonisławska, Katarzyna Wronkowska
Anna Bujnowska, Tomasz Brzeski, Krzysztof Filiczkowski, Stefan Góralewski, Marek Dudka


III miejsce - siatkówka dziewczęta starszych - trener Anna Bujnowskia

Skład: Magdalena Kant, Anna Nagadowska, Agnieszka Mazik, Anna Podsiad, Joanna Rezmerowska, Agnieszka Bykowska, Izabela Langowska, Aleksandra Kulka, Katarzyna Rymarska, Ewa Dusza, Aleksandra Bonisławska, Katarzyna Wronkowska

II miejsce - siatkówka chłopców starszych - trener Tomasz Brzeski
III miejsce - siatkówka chłopców młodszych - trener Marek Dudka

Skład: Szymański Michał, Orzechowski Piotr, Maćkiewicz Dominik, Kłak Kamil, Podgórniak Krzysztof, Tylicki Bartosz, Lenzkowski Bartosz,

2003r. – Łódź
V miejsce - siatkówka dziewczęta starsze - trener Anna Bujnowska
III miejsce - siatkówka chłopców starszych - trener Tomasz Brzeski

IV miejsce - siatkówka chłopców młodszych - trener Marek Dudka

Skład: Sółkowski Arkadiusz, Licznerski Adam, Dembkowski Mateusz, Lingo Michał, Ociepski Adrian, Żarkiewicz Paweł, Aniśko Paweł, Wosiak Jarosław, Jakubowski Paweł, Kociński Radosław, Lenzkowski Paweł, Tylicki Bartosz

tenis stołowy - trener Anna Bujnowska
dziewczęta starsze: Monika Bujnowska – II miejsce
dziewczęta młodsze: Monika Próchnicka – II miejsce, Joanna Dębska – III miejsce
debel: Monika Próchnicka i Joanna Dębska – I miejsce

2004r. - Szczecin
I miejsce piłka siatkowa chłopcy młodsi - trener Marek Dudka

Skład: Sółkowski Arkadiusz, Licznerski Adam, Dembkowski Mateusz, Lingo Michał, Ociepski Adrian, Żarkiewicz Paweł, Aniśko Paweł, Wosiak Jarosław

dziewczęta starsze: Monika Próchnicka – II miejsce
debel: Monika Próchnicka i Joanna Dębska – I miejsce
dziewczęta młodsze: Joanna Dębska – III miejsce
debel: Monika Gabryś i Beata Krawczyk – II miejsce

Skład: Monika Próchnicka, Joanna Dębska, Monika Gabryś, Beata Krawczyk

2005r. - Kraków
Tenis stołowy - trener Anna Bujnowska
dziewczęta starsze:Monika Próchnicka – I miejsce, Joanna Dębska – III miejsce
debel: Monika Próchnicka i Joanna Dębska – II miejsce
dziewczęta młodsze:debel: Monika Gabryś i Alicja Beszczak – I miejsce


Skład: Monika Próchnicka, Joanna Dębska, Monika Gabryś, Alicja Beszczak

III miejsce piłka siatkowa chłopcy młodsi - trener Marek Dudka
V miejsce piłka siatkowa chłopcy starsi - trener Tomasz Brzeski

2006r. Lublin
III miejsce piłka siatkowa chłopcy starsi - trener Tomasz Brzeski

2008r. Kielce
I miejsce piłka siatkowa chłopcy młodsi - trener Marek Dudka

Skład: Bera Dominik, Błaszkiewicz Aleksander, Chmielewski Paweł, Chudek Konrad, Dawidowicz Michał, Jaworski Mateusz, Kotyśko Adam, Łukasik Piotr, Makrocki Denis, Ponikiewski Filip, Wiktorowicz Tomasz

2009r. Lublin
I miejsce piłka siatkowa chłopcy młodsi - trener Marek Dudka

Skład: Błaszkiewicz Aleksander, Chmielewski Paweł, Chudek Konrad, Jaworski Mateusz, Kotyśko Adam, Łukasik Piotr, Makrocki Denis, Ponikiewski Filip, Domeracki Tomasz, Napiórkowski Patryk, Kamiński Karol, Ślusarz Arkadiusz

2010r. Płock
I miejsce piłka siatkowa chłopcy starsi - trener Marek Dudka
III miejsce piłka siatkowa chłopcy młodsi - trener Marek Dudka

Jakub Macyra i Patryk Napiórkowski (Ks. Edward Pleń)

Skład: Błaszkiewicz Aleksander, Chmielewski Paweł, Jaworski Mateusz, Kotyśko Adam, Ponikiewski Filip, Domeracki Tomasz, Napiórkowski Patryk, Kamiński Karol, Ślusarz Arkadiusz, Macyra, Jakub, Nienałtowski Patryk, Dawidowicz Michał, Żbikowski Patryk, Brzeski Mateusz, Maraszek Krzysztof, Michalak Kuba.

2011r. Częstochowa
I miejsce piłka siatkowa chłopcy starsi - trener Marek Dudka
IV miejsce piłka siatkowa chłopcy młodsi - trener Marek Dudka

Na zdjęciu: Zbigniew Dziubiński (Prezes SALOS RP), ks. Edward Pleń, ks. Rafał Wroniecki, Błaszkiewicz Aleksander, Jaworski Mateusz, Kotyśko Adam, Makrocki Denis, Maraszek Krzysztof, Michalak Kuba, Połuszejko Michał, Ponikiewski Filip, Ślusarz Arkadiusz, Bielkuński Grzegorz, Bronowski Damian, Cichewicz Dariusz, Galon Adam, Lech Martin, Nowicki Karol, Pasik Kamil

2012r. Rumia
IV miejsce piłka siatkowa chłopcy młodsi - trener Marek Dudka

Reprezentacja: Dziekoński Łukasz, Galon Adam, Kołodziejczyk Filip, Murzyn Mateusz, Pasik Kamil, Różalski Jan, Skuratko Mateusz

2013r. Wrocław
I miejsce piłka siatkowa chłopcy młodsi - trener Marek Dudka

Reprezentacja: Dziekoński Łukasz, Galon Adam, Kołodziejczyk Filip, Pasik Kamil II trener, Różalski Jan, Skuratko Mateusz, Derbin Marcel, Błażejowski Krzysztof, Szydłowski Sebastian, Wasiołek Arkadiusz, Wiśniewski Maciej, Mańka Przemysław

Światowe Igrzyskach Młodzieży Salezjańskiej:

Należy wspomnieć o pierwszym międzynarodowym sukcesie, jaki odniosła ostródzka młodzież zgromadzona wokół Salezjanów jeszcze przed oficjalnym zarejestrowaniem SL SALOS. Startując w Europejskich Igrzyskach w Genui we Włoszech drużyna chłopców zajęła I miejsce. Trenerami tej drużyny byli Jerzy Radziwon i Sławomir Mikulski.

2001r. Warszawa
I miejsce – siatkówka chłopcy młodsi – trener Marek Dudka

Skład: Czarnowski Patryk, Skrzypczyński Łukasz, Krześniak Marcin, Wiktorowicz Marcin, Szewczyk Wojciech, Pośpiech Krzysztof, Michalak Michał, Michalak Jakub, Filiczkowski Łukasz, Wasilewicz Piotr

IV miejsce – siatkówka chłopcy starsi – trener Tomasz Brzeski
VII miejsce – siatkówka dziewcząt młodszych – trener Anna Bujnowska
Skład: Magdalena Kant, Aleksandra Bonisławska, Monika Bujnowska, Aleksandra Kulka, Izabela Langowska, Agnieszka Mazik, Anna Podsiad, Joanna Rezmerowska, Katarzyna Wronkowska

2002r. – Catania (Włochy)
I miejsce – siatkarze starsi – trener Tomasz Brzeski

Skład: Gołębiewski Kamil, Łukasik Adam, Skrzypczyński Łukasz, Szewczyk Wojciech, Michalak Michał, Filiczkowski Łukasz, Wiktorowicz Marcin, Czarnowski Patryk, Tański Łukasz

II miejsce – siatkarki młodsze – trener Anna Bujnowska.

Skład: Magdalena Kant, Aleksandra Bonisławska, Monika Bujnowska, Alksandra Kulka, Izabela Langowska, Agnieszka Mazik, Anna Nagadowska, Anna Podsiad, Joanna Rezmerowska, Katarzyna Wronkowska.

2003r. – Zagrzeb (Chorwacja)
I miejsce siatkarze starsi – trener Tomasz Brzeski

dziewczęta starsze: Monika Bujnowska – IV miejsce
debel: Monika Bujnowska i Ewelina Król (SALOS Szczecin) – I miejsce
dziewczęta młodsze: Aleksandra Czarnecka – IV miejsce
debel: Aleksandra Czarnecka i Justyna Mazurek (SALOS Jastrzębie Z.) – II miejsce

Skład: Aleksandra Czarnecka, Monika Bujnowska

2004r. - Rimini (Włochy)
II miejsce siatkarze starsi – trener Tomasz Brzeski

Skład: Szymański Michał, Szymański Mateusz, Dominik Maćkiewicz, Kamil Kłak, Mariusz Jakubowski, Gwardecki Cezary, Kujawski Łukasz, Krasowski Paweł

Tenis stołowy - trener Anna Bujnowska
Dziewczęta starsze: Monika Bujnowska – I miejsce
Dziewczęta młodsze: Joanna Dębska – II miejsce
debel: Joanna Dębska i Monika Próchnicka – II miejsce

2005r. - Warszawa
I miejsce piłka siatkowa chłopcy młodsi - trener Marek Dudka

Skład: Sółkowski Arkadiusz, Licznerski Adam, Kupibida Przemek, Białas Bartłomiej, Dembkowski Mateusz, Lingo Michał, Ociepski Adrian, Żarkiewicz Paweł, Aniśko Paweł

Skład: Gołębiewski Maciej, Gwardecki Cezary, Kujawski Łukasz, Malinowski Bartłomiej, Rubczewski Radosław, Rudziński Sebastian, Marcin Szymański, Mateusz Szymąński

Tenis stołowy - trener Anna Bujnowska
Dziewczęta starsze: Monika Próchnicka – III miejsce
Dziewczęta młodsze: Monika Gabryś – II miejsce, Joanna Dębska – III miejsce
Debel: Monika Gabryś i Beata Krawczyk – II miejsce

2006r. - Zagrzeb (Chorwacja)
Tenis stołowy - trener Anna Bujnowska
dziewczęta starsze: Joanna Dębska – I miejsce, Monika Próchnicka – III miejsce
debel: Joanna Dębska i Monika Próchnicka – II miejsce
drużynowo: Joanna Dębska i Monika Próchnicka – II miejsce
dziewczęta młodsze:
drużynowo: Monika Gabryś i Alicja Beszczak - II miejsce

Skład: Joanna Dębska, Monika Próchnicka, Monika Gabryś, Alicja Beszczak

2012r. Kraków
I miejsce piłka siatkowa chłopcy starsi - trener Marek Dudka
I miejsce piłka siatkowa chłopcy młodsi - trener Marek Dudka

Skład: Bielkuński Grzegorz, Bronowski Damian, Cichewicz Dariusz, Klamant Bartosz, Nienałtowski Patryk, Nowicki Karol, Pasik Kamil, Skuratko Mateusz, Różalski Jan

Na zdjęciu: ks. Jacek Adler, Błaszkiewicz Aleksander, Jaworski Mateusz, Kamiński Karol, Kotyśko Adam, Macyra Jakub, Makrocki Denis, Michalak Kuba, Napiórkowski Patryk, Ponikiewski Filip, Ślusarz Arkadiusz, Żbikowski Patryk

Na zdjęciu: SMOK WAWELSKI, …

Opracował:
Tomasz Brzeski, Marek Dudka

O szkole

Salezjańskie Gimnazjum Niepubliczne i Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące im. św. Dominika Savio ma siedzibę w Ostródzie przy ul. Św. Dominika Savio 1, są szkołami katolickimi, prowadzonymi przez Zgromadzenie Salezjańskie.
więcej

Kontakt

ul. św. Dominika Savio 1
14 - 100 Ostróda
  • tel.: (89) 646-41-46
  • fax: (89) 642-28-43
więcej

E-mail

Jeśli masz konto, to kliknij poniżej aby się zalogować.
Zaloguj się